Logo
All Calendars Athletic District Calendar Events School Calendar 2017-2018 Graduation Dates 2017-2018 School Calendar 2016-2017
Contacts Directory Accounting Operations Affirmative Action Alternative Education Athletics Behavior Education Support Team (BEST) Budgeting Certification Community Involvement Office Continuous Improvement Court Liaison Curriculum and Instruction Driver's Education Elementary Education Energy Management English Language Arts Escambia County Public Schools Foundation ESOL Evaluation Services Exceptional Student Education Facilities Planning FDLRS Finance and Business Services Fine Arts Focus Training Food Services General Counsel Guidance Services Health Services High School Education Human Resource Services Information Technology Internal Auditing Maintenance and Custodial Services Math MediaServices Middle School Education New Facility Name Submissions Operations Payroll & Benefits Accounting PBIS Physical Education Professional Learning Protection Services Psychological Services Public Relations Purchasing Department Risk Management & Benefits Roy Hyatt Environmental Center SAZAC School Choice School Records School Social Workers Science_ECSD Social Studies Student Services Title I Transportation Warehouse Wellness Workforce Education Teaching Employment Opportunities Department Sub Folder
School Listing Page Elementary Schools Middle Schools High Schools Alternative Schools Virtual Academy School Listing with Contact Info Bus Transportation Info Enroll in a School Find Your School
School Board
Superintendent
AeSOP Board Meeting Information Bus Transportation Committees ECSD Meeting Info GroupWise Email Employee Pay Stub - Skyward Employment Information Financial Information Find Your School Focus Gradebook Free & Reduced Meal Application Meal Payments My Links Risk Management & Benefits School Choice Information Schoolnet School Violence Staff Students Student of the Month Vendors Student Online Registration Teacher Resources Page TrueNorthLogic

Students of the Month October

October Student of the Month

 

School Student Grade Student Grade Student Grade Student Grade
Bellview Elementary Claire Naugle 2nd grade Aedyn Prince 2nd grade        
Bellview Middle Justin Pengson 8th grade Maricela Ontiveros 8th grade        
Beulah Academy of Science Roxy Pacitti 8th grade Alissa White 6th grade        
Blue Angels Elementary Milton Aulmond 5th grade Joy Dumelle 5th grade        
Brentwood Elementary Carlos Ahuelican 3rd grade Hafize Bonilla 3rd grade        
Brown Barge Roman Bassett 6th grade Lauren Enriquez 6th grade        
Ensley Elementary School Denisse Izaguirre 4th grade Rishyla Kirton 4th grade Fetoa Hakaumotu 4th grade Nathaniel Lyons 4th grade
Escambia Westgate Caleb Findley 4th grade Jake Sheffield 5th grade Jayla Carter 6th grade Kain Bunn Junior
Ferry Pass Elementary Joshua Morris 4th grade Reese Goff 4th grade        
Ferry Pass Middle Campbell Smith 7th grade Amaya Mickle 7th grade        
George Stone Technical Center Ryan K. Collins Post-secondary            
Global Learning Academy Mya Kephart 5th grade Jamera Ridgell 5th grade        
Hellen Caro Kayla English 4th grade Kayla Cravatt 5th grade        
Jacqueline Harris Preparatory Academy Mariyah Burnette 2nd grade Manuel Harris 2nd grade        
Jim Allen Elementary Faith Etheride 4th grade Austin King 4th grade        
Lincoln Park Primary School C'Adrian Bailey Kindergarten D'Briah Ankum Kindergarten        
McArthur Elementary Jayson Godwin 4th grade Mya Dill 4th grade        
Molino Park Elementary Emma Benson 4th grade Noah Goslee 4th grade        
Montclair Zaryiah Davidson Kindergarten Kee'onis Brown Kindergarten        
Myrtle Grove Elementary Victoria Holt 4th grade J'Til Smith 4th grade        
Oakcrest Elementary School Keyanna Lee Kindergarten Cortez Mitchell 3rd grade        
Pensacola High School Andre Archer Sophomore Celeste Lintz Freshman        
Pine Forest High School Destiny Mayreis Junior Le'Terrance Betts Jr. Sophomore        
R.C. Lipscomb Elementary Rett Parish 1st grade Aaliyah Mathis 4th grade        
Scenic Heights Elementary Jeeshan Wahab 4th grade Abigail Urnowey 4th grade        
Sherwood Zoey Graber 5th grade De'Andre Mason 5th grade        
Suter Read McDowell 4th grade Carsyn Spurlock 4th grade        
Tate High School Tomarcus Corey Moorer Senior Carmen McCrackin Senior        
Warrington Elementary Kloee Griffith 4th grade Sabrah Berry 4th grade        
Warrington Middle School Ladarrien Kimble 7th grade Melody Pham 8th grade Dantesia McIntosh 8th grade Ashton Hudgins 8th grade
West Florida High Sherrie Drisdell Sophomore Christopher Lee Sophomore        
West Pensacola Elementary Clarissa Hinerman 5th grade Amara Westfall 5th grade        
Woodham Angelina Hampton 6th grade Eduardo Vidal-Lopez 7th grade Elijanae Scott 8th grade Ly'dajarea Hughley 8th grade
O.J. Semmes Khamile Smith Kindergarten Mikeria Washington Kindergarten Caliyah Wilson Kindergarten Tristan Johnson Kindergarten
O.J. Semmes Zi'Rihana Powers Kindergarten A'Kedrien Colley 1st grade Brayden Young 1st grade Sara Gates 1st grade
O.J. Semmes Ja'Nya Watts-Riley 1st grade Baileigh Hopper 2nd grade Kenya Jones 2nd grade Ae'Rihanna Brown 2nd grade
O.J. Semmes Ladasia Sheffield 3rd grade Jaheim Riley 3rd grade Christopher Johnson 3rd grade Ryan Gates 4th grade
O.J. Semmes Laylah Johnson 4th grade Diamond Jordan 4th grade Sonya Boyd 4th grade Da'nylen Mooer 5th grade
O.J. Semmes Jaliah Lang 5th grade Delorian Allen 2nd grade Xzavier Jones 4th grade    
Booker T. Washington High  Devyn Wright Senior Anderson Nguyen Junior Kelton Williams Sophomore Lorna McLendon Freshman
Bailey Middle Matthew Phillips 6th grade Elizabeth Rollins 7th grade Caleb Schuck 8th grade    
Holm Elementary Emma Cyr Pre - K            
Longleaf Liana Keywood 4th grade Keonna Garner 4th grade        
CA Weis Makayla Manning 3rd grade Osni Pantoja 3rd grade Elvis Pernell 3rd grade    
Beulah Elementary  Colt Pittman Kindergarten Lienie Hayes 1st Isabella Gonzalez 2nd Lauren Shealy 3rd
  Kaylin Roberts 4th Leah Gutierrez 5th